Anasayfa

Kalite, Pratiklik ile Hijyen buluşması

Kaliteli:
Pastörize likit yumurta, kabuklu yumurtanın kullanıldığı her yerde zaman tasarrufu ürün standardı sağlamakta ve tat, lezzet açısından hiç bir fark gözlenmemektedir. Tamamen günlük doğal yumurtalardan elde edilmiş ve katkısız olarak Uluslar arası kalite standartlarında üretilmiştir.

Hijyenik:
Kabuklu yumurtada bulunan Salmonella, diğer patojen bakteri ve Avian Influenza (kuş gribi) türevi risk faktörleri, Pastörize likit yumurtada bulunmaz, sağlıklı ve hijyenik kullanım sağlar. Sağlıklı üretim yapmanın zorunluluk haline geldiği günümüzde kullanılan hammaddenin önemi artmaktadır. Pastörize likit yumurta kullanımı; düzenli yapılan mikrobiyolojik ve kimyasal analizlerle tedarikçilerine sürekli taze ve güvenilir ürünü sunmanın en iyi yoludur.

Pratik:
Hızlı ve zamandan tasarruf edilerek üretim yapmak her işletmenin hedeflediği bir yöntemdir. Pastörize likit yumurta sarısı, akı ve bütün olmak üzere üç ayrı seçeneği sunmakta ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Böylece yumurta kırma-ayırma gibi gereksiz kayıplar önlenmektedir.

PASTÖRİZE BÜTÜN YUMURTA

 

1 Kg pastörize yaklaşık 20-22 yumurtaya denktir. Kabuklu yumurtanın kullanıldığı her yerde; keklerde, pandispanyalarda, tatlılarda, omletlerde ve scramble yumurta yapmak amacı ile kullanılır.

PASTÖRİZE YUMURTA AKI

 

1Kg yumurta beyazı yaklaşık 30-34 adet yumurtadan sağlanır. Sipariş üzerine istenilen kilogramlarda üretim yapılır.

PASTÖRİZE YUMURTA SARISI

1Kg yumurta sarısı yaklaşık 54-60 adet yumurtadan sağlanır. Genellikle mayonez üretiminde, mayalı ürünlerin ve pidelerin üstüne sürülerek kullanılır. Sipariş üzerine istenilen kilogramlarda üretim yapılır.

.